LogARITMA

GARM Standartlarında Brand Safety

GARM, reklamverenlerin günümüzün en büyük ekonomilerinden biri olan dijital mecralarda reklam yayınlarının daha güvenli ve markalarına uygun olabilmesi için yapılması gerekenlere dikkat çekmek için çalışıyor. Bu nedenle ve bunun reklam yoluyla paraya çevrilmesi sorununu ele alan GARM girişimi ile standartlar oluşturulmaktadır.

GARM; reklam endüstrisinin, bir anlayış olarak, zararlı içeriği her yerde aynı şekilde kategorize etmesini sağlamak için ortak tanımlar geliştirmiştir. Zararlı içeriği kategorize ederken 11 temel kategori ve 4 risk seviyesi belirlemiştir. IAS; TMQ ürünü ile TikTok, Youtube ve Google Video Partners mecralarında GARM kategori ve standartlarına göre raporlar sunar.

Aynı zamanda cookieless günler için de önem taşıyan içerik anlamlandırma ve kontrolü için IAS yine GARM standartları çerçevesinde Context Control ürününü geliştirmiştir. Open web & programatik dünyadaki tüm yazılı içeriklerde IAS GARM standartlarında markanızı zararlı içerikten korumanıza yardım eder. IAS'in 72 adet GARM standartlarına göre düzenlediği segmentlerini hem programatik evrende pre-bid olarak kullanabilir, hem de post-bid ile optimize etmek üzere bloklayabilir, markanıza uygun yerlerde yayın yaptığınızdan emin olursunuz.